Doxycycline Hyclate Injection

Përshkrim i shkurtër:

Ky produkt është përdorur për të trajtuar sëmundje derrat infektive të shkaktuara nga, bakteret Gram-pozitive negative dhe mykoplazmat, të tilla si Mycoplasma hyopneumoniae, kanceri i zorrës së trashë, Salmonella, Pasteurellosis, etj

 


 • Price & Quotation: FOB Shanghai: Diskutoni personalisht
 • Dërgesë Port: Shanghai, Guangzhou, Chongqing, Yiwu
 • Moq (5ml, 10ml): 30000 Bottles
 • MOQ(50ml,100ml): 5000 Bottles
 • MOQ(250ml,500ml): 2000 Bottles
 • MOQ: Powder/Bolus: 500 KG
 • Kushtet e pagesës: T / T, L / C
 • Detail Product

  Dërgoni mesazh

  Perberja
  Çdo ml përmban
  Doxycycline Hyclate ...... ..100mg

  Tregues
  antibiotikët tetracycline. Ajo është përdorur për të trajtuar sëmundje derrat infektive të shkaktuara nga, bakteret Gram-pozitive negative dhe mykoplazmat, të tilla si Mycoplasma hyopneumoniae, kanceri i zorrës së trashë, Salmonella, Pasteurellosis, etj

  Administrata dhe Dozimi
  intramuskular injeksion, një herë në ditë për 2 ~ 3 ditë.
  En'am, kalë, dreri: 0.02 ~ 0.05ml per trupin 1kg peshe
  dele, derrit: 0.05 ~ 0.1ml per peshës trupore 1kg
  qen, mace, lepuri: 0.05 ~ 0.1ml per kohe

  Negativ Reagimi
  acarim lokale. Zgjidhje hydrochloride ujor tetraciklinë me bazë është shumë irrituese, dhe injeksion intramuskular mund të shkaktojë dhimbjes, inflamacionit dhe nekrozë në vend injeksion.

  Masat paraprake
  përdoret me kujdes në kafshë me mëlçi të rënda dhe dëmtime në veshka.

  Tërheqja Koha
  En'am, dele dhe derrit: 8 ditë
  Milk: 48 orë

  Magazinimi dhe Koha skaduar
  mbyllur fort në një vend të freskët dhe të thatë, për të shmangur rrezet e diellit.
  2 vjet

  paketim
  10ml, 50ml, 100ml

  Përqendrimi
  2.0%, 5.0%, 10%