Solistin oral Colistin + Spectinomycin Solucion oral oral (BUCOLIS)

Përshkrim i shkurtër:

Ky produkt tregohet për parandalimin e kolibacilozës së zorrëve (bozhure të bardhë) në derra dhe sëmundje kronike të frymëmarrjes dhe bursit infektiv në broilerë.

 

 


 • Pricemimi dhe kuotimi: FOB Shanghai: Diskutoni personalisht
 • Porti i dërgesës: Shanghai, Guangzhou, Chongqing, Yiwu
 • MOQ (5 ml, 10ml): 30000 shishe
 • MOQ (50ml, 100ml): 5000 shishe
 • MOQ (250ml, 500ml): 2000 shishe
 • MOQ: Pluhur / Bolus: 500 KG
 • Kushtet e pagesës: T / T, L / C
 • Detaje të produkteve

  Dërgoni mesazh

  përbërje
  mldo ml përmban
  Colistin Sulfate …… ..200,000IU
  Spectinomycin HCL …… 50mg

  Tregues
  Kryesisht përdoret për gica, pulë dhe gjeldeti. Parandalimi i kolibacilozës së zorrëve (peoni i bardhë) te derrat dhe sëmundjet kronike të frymëmarrjes dhe bursiti infektiv në broilers ..

  Dozimi dhe administrimi
  Për administrim oral
  Pulë: 20ml 40ml për 3 ~ 5 ditë.
  Piglet: 40ml 80ml

  Efektet anësore
  Kolisteri tolerohet mirë nga kafshët kur administrohet nga brenda ose në tokë, dhe aplikimi sistemik mund të shkaktojë nefrotoksi, neurotoksicitet dhe bllokadë neuromuskulare.

  Paraprakisht
  kufizuar gjatë periudhës së shtrimit

  Koha e tërheqjes
  Piglet dhe mishi i pulës: 7 ditë

  Magazinimi dhe koha e skaduar
  Vulosur fort dhe ruajeni në një vend të thatë, shmangni rrezet e diellit.
  2 vjet

  paketim
  100ml, 250ml, 500ml, 1L, 5L

  Përqendrimi
  200,000IU + 5.0%