Betamox Palatable Tablet(BULBETA)

Përshkrim i shkurtër:

Betamox 200mg tableta pëlqyeshëm janë të përshtatshme për kontrollin e infeksioneve në qentë dhe macet e shkaktuara nga organizma të ndjeshme, duke përfshirë: infeksione të traktit ushqimore, rrugëve të frymëmarrjes dhe traktit urogjenital, sy dhe veshit infeksionet, dhe të lëkurës dhe infeksionet plagë.


 • Price & Quotation: FOB Shanghai: Diskutoni personalisht
 • Dërgesë Port: Shanghai, Guangzhou, Chongqing, Yiwu
 • Moq (5ml, 10ml): 30000 Bottles
 • MOQ(50ml,100ml): 5000 Bottles
 • MOQ(250ml,500ml): 2000 Bottles
 • MOQ: Powder/Bolus: 500 KG
 • Kushtet e pagesës: T / T, L / C
 • Detail Product

  Dërgoni mesazh

  Perberja
  Çdo tabletë përmban
  Amoxicillin (siç amoksicilina trihidrat 229,7 mg) ... .200mg

  Tregues
  Betamox 200mg tableta pëlqyeshëm janë të përshtatshme për kontrollin e infeksioneve në qentë dhe macet e shkaktuara nga organizma të ndjeshme, duke përfshirë: infeksione të traktit ushqimore, rrugëve të frymëmarrjes dhe traktit urogjenital, sy dhe veshit infeksionet, dhe të lëkurës dhe infeksionet plagë.

  Dozimi dhe administrimi
  Administron gojë me dorë. Shkalla e rekomanduar Doza është 10 mg Amoxicillin / kg peshë trupore dy herë në ditë për shtatë ditë me radhë. Si nivelet e lartë të gjakut janë arritur menjëherë pas oral dozimi trajtimit parenteral me antibiotikë mund të mos jetë e nevojshme. Betamox 200 mg Pllakat pëlqyeshëm janë pranuar shpesh nga duart, por për trajtimin e kafshëve stërholluar Tabletat mund të grimcuar dhe shtohet në një ushqim të vogël. Çdo ushqim i mbetur mjekësore duhet të hidhen në fund të ditës.

  contraindication
  Betamox 200 mg tableta pëlqyeshëm nuk duhet të jepet në penicilinë kafshëve të ndjeshme. Si me penicilinat tjera, Amoxicillin nuk duhet të përdoret me gojë ose parenterale në lepujt, derrat gini, hamsters ose gerbils. Kujdes i këshilluar kur përdoret në çdo barngrënësit të tjera shumë të vogla

  Tërheqja Koha
  për mish: 28 ditë
  për qumësht: 4 ditë

  Magazinimi dhe Koha skaduar
  Shitore në një vend të thatë. Mos dyqan mbi 25 ° C
  2 vjet

  paketim
  5g * 50tablets / shishe